Banícke príbehy: Služobná cesta

Autor: Jan Matis | 21.4.2006 o 14:05 | Karma článku: 6,79 | Prečítané:  2010x

Skleróza je dobrá choroba. Človek sa vždy niečo nové dozvie. Problém je len v tom, že sa pri nej veľa nachodí. A niekedy sa stane aj väčší prúser.

Služobná cesta do hlavného mesta je veľkým snom každého rukávnika na bani. Tento na ňu čakal takmer dvadsať rokov. Ale jeho čas prišiel. Poctivo si pripravil potrebné dokumenty, večer pred odchodom prežehlil košeľu a pribalil si suchý obed.

V utorok skoro ráno sadol do vlastného auta a poďho na cestu. Ubehla rýchlo. Zaparkoval neďaleko ministerstva a poctivo schôdzoval až takmer do večera. Ledva stihol zjesť svoj chlieb so salámou. Takže len rýchlo kúpil listok na mestskú hromadnú dopravu a na autobusovej stanici šťastne stihol predposledný autobus. Doma sa s pocitom dobre vykonanej práce uložil do postele, aby bol ráno v zamestnaní zase čerstvý.

Ráno náš rukávnik prišiel ku garáži a každý si vie predstaviť jeho zdesenie, keď tam svoju milovanú embéčku nenašiel. Jediné riešenie bolo zavolať na políciu a počkať, či sa ju príslušníkom podarí nájsť a vytrhnúť z ktoviečích zlodejských pazúrov.

V sobotu ráno sa zobudil síce stále bez auta, ale so spásonosnou myšlienkou" "Veď ja som bol predsa autom v Bratislave na služobnej ceste. A späť som išiel autobusom. Takže maryška musi byť niekde tam." Takže sa urýchlene vybral najbližším autobusom na výlet za autom. Úspešne ho našiel. Naštartoval a už si to šinul po vypadovke domov. Príslušník na ceste ho červeným terčíkom poslal ku krajnici tak, ako vačšinu ostatných áut. Až na to, že jeho prekvapil nečakanou otázkou: "Súdruh vodič, ste si vedomý toho, že sedíte v odcudzenom vozidle?"
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŽENA

Do školy alebo nie? Niektoré deti potrebujú viac času ako si rodičia myslia

Zistite, či je vaše dieťa pripravené na základnú školu.

KOMENTÁRE

Rusi uverili Putinovmu silnému Rusku

Isté je jedno: Putin nemôže naplniť svoj sľub vojenskej moci a blahobytnej budúcnosti.

PLUS

Odborník na výchovu: Mama má právo povedať dosť

Marek Herman hovorí, že dnešní rodičia majú na seba príliš vysoké nároky.


Už ste čítali?