V politike: Klamár na ministerstve zdravotníctva

Autor: Jan Matis | 26.3.2007 o 14:59 | Karma článku: 7,58 | Prečítané:  1834x

Nemá zmysel komentovať politické snahy o presun istej skupiny poistencov do štátnych poisťovní. Bolo o tom už povedané dosť a každý súdny človek si uvedomuje aká do neba volajúca hlúposť to je. Ja chcem komentovať osobné kvality ministra zdravotníctva.

Health Policy Institute (ďalej HPI) si na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám vyžiadal od ministerstva zdravotníctva informácie o množstve listov podporujúcich zavedenie systému jednej zdravotnej poisťovne. čísla hovoria samé za seba. V období od 2. januára do 2. marca dostal minister 1 344 listov a e-mailov. Z nich sedem vyjadrilo podporu systému jednej zdravotnej poisťovne.

Minister klamár spokojne sedí na svojej stoličke a čaká, kým verejnosť pozabudne na jeho lož. Vzhľadom na počet chrapúnstiev tejto vládnej garnitúry to pravdepodobne nebude trvať dlho.

Takže si to zhrňme:
- Minister 28. februára povedal: "Ja dostávam denne niekoľko možno desiatok listov, kde dokonca občania ma vyzývajú, aby som urobil koniec všetkým zdravotným poisťovniam, aby som zaviedol systém jednej zdravotnej poisťovne."
- Od 2. januára do 2. marca dostal minister 1 344 listov a e-mailov. Z nich sedem vyjadrilo podporu systému jednej zdravotnej poisťovne.
- Minister sa neospravedlnil, ďalej si sedí na svojej stoličke a premiéra ani nenapadne aby s tým niečo robil. Veď má vo vláde ďaleko väčších chrapúňov a ani ich nechce odvolávať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?