V politike: Chrapúň na ministerstve spravodlivosti

Autor: Jan Matis | 27.3.2007 o 9:00 | Karma článku: 7,94 | Prečítané:  2253x

Je zarážajúce, ako sa môže človek s tak nízkymi osobnostnými kvalitami dostať na ministerský post, ktorý má symbolizovať právo a spravodlivosť.

Harabín preukázal svoje kvality, už keď bol predseda najvyššieho súdu a hlasovaním za seba znevýhodnil svojho protikandidáta.

Po dosadení na post ministra spravodlivosti sa predviedol v tom najlepšom svetle a nechal služobné (štátne, platené z Vašich daní) auto šoférovať synáčikovi.

Aký je štátny záujem na tom aby sa ministrov syn vyvážal na štátnom aute ? Podla mňa žiaden.

"Ani ako sudca a doteraz ani ako minister spravodlivosti som neporušil zákon. A uisťujem vás, že ho neporuším ani do budúcnosti." povedal v rozhovore pre SRo Harabín.

Takže Harabín je spokojný sám so sebou. Neporušil zákon a to že sa jeho rodinka vyváža za štátne peniaze (teda Vaše dane) mu viditeľne nevadí. A keďže je chrapúň otecko, niet sa čo čudovať, že synáčik čuší ako voš pod chrastou. (Alebo som niečo prepočul?)

Dovolím si citovať z volebného programu strany Smer: "SMER – sociálna demokracia považuje za mimoriadne dôležité budovať dôveru občanov v schopnosť štátu a jeho orgánov vysporiadať sa s veľkými prípadmi ekonomickej kriminality a politickej korupcie, chrániť ich životy, zdravie, slobodu, majetok a ďalšie práva a zabezpečiť elementárnu rovnosť pred zákonom."
Ja osobne si nemyslím, že som si pred zákonom rovný s Harabínom juniorom. Ja nemám otecka ministra, ktorý by mi dal štátne auto na vyvážanie. A keď som svoje služobné auto od zamestnáveteľa potreboval na súkromné účely, tak sa mi svojho času navyšoval základ dane a musel som si platiť aj benzín.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?