Naozaj drevo z tatranských dolín stojí za bitie ochranárov ?

Autor: Jan Matis | 18.4.2007 o 18:53 | Karma článku: 8,18 | Prečítané:  1749x

Tak som si dnes prečítal ako nášho spolublogera náčelníka VLKa Juraja Lukáča zbili. Som znechutený, ako arogantne sa dokáže správať skupina ľudí so záujmom ťažiť drevo v našom najvyššom národnom parku.

Podľa lesníkov údajne nedochádza k poškodzovaniu biotopov! Pritom v ponechanom polome (nespracovaná časť v pozadí) hniezdi viac ako 30 druhov vtákov, útočisko tam nachádzajú stovky ďalších druhov chránených živočíchov a rastú tam už tisíce mladých stromovPodľa lesníkov údajne nedochádza k poškodzovaniu biotopov! Pritom v ponechanom polome (nespracovaná časť v pozadí) hniezdi viac ako 30 druhov vtákov, útočisko tam nachádzajú stovky ďalších druhov chránených živočíchov a rastú tam už tisíce mladých stromovhttp://www.ticha.sk/

Páni ministri pôdohospodárstva a životného prostredia Miroslav Jureňa a Jaroslav Izák, týmto listom Vás chcem verejne požiadať aby ste ihneď zastavili ťažbu v Kôprovej a Tichej doline vo Vysokých Tatrách. Tým by ste jasne dokázali, že nestojíte na strane záujmových skupín, ktoré sa snažia ničiť náš spoločný majetok v chránených územiach. Myslím, že je každému jasné, že ťažobné stroje do našich najchránenejších území nepatria. Keď pre nič iné, tak preto, že prírode určite neprospejú.

Takže Vás opakovane prosím, zastavte to ničiace šialenstvo, aby ste dokázali, že nestojíte na strane tých, čo bez zaváhania zaútočia na človeka len preto, aby sa ho pokúsili umlčať.

Tento text bol zaslaný elektronickou poštou na adresy info@land.gov.sk a info@enviro.gov.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

Stĺpček Jakuba Fila

Ešte sa chceme tváriť, že vlci sú len zvedaví turisti a branci iba obľubujú pohyb?

Tajné služby o Nočných vlkoch mlčia.


Už ste čítali?