Naozaj drevo z tatranských dolín stojí za bitie ochranárov ?

Autor: Jan Matis | 18.4.2007 o 18:53 | Karma článku: 8,18 | Prečítané:  1735x

Tak som si dnes prečítal ako nášho spolublogera náčelníka VLKa Juraja Lukáča zbili. Som znechutený, ako arogantne sa dokáže správať skupina ľudí so záujmom ťažiť drevo v našom najvyššom národnom parku.

Podľa lesníkov údajne nedochádza k poškodzovaniu biotopov! Pritom v ponechanom polome (nespracovaná časť v pozadí) hniezdi viac ako 30 druhov vtákov, útočisko tam nachádzajú stovky ďalších druhov chránených živočíchov a rastú tam už tisíce mladých stromovPodľa lesníkov údajne nedochádza k poškodzovaniu biotopov! Pritom v ponechanom polome (nespracovaná časť v pozadí) hniezdi viac ako 30 druhov vtákov, útočisko tam nachádzajú stovky ďalších druhov chránených živočíchov a rastú tam už tisíce mladých stromovhttp://www.ticha.sk/

Páni ministri pôdohospodárstva a životného prostredia Miroslav Jureňa a Jaroslav Izák, týmto listom Vás chcem verejne požiadať aby ste ihneď zastavili ťažbu v Kôprovej a Tichej doline vo Vysokých Tatrách. Tým by ste jasne dokázali, že nestojíte na strane záujmových skupín, ktoré sa snažia ničiť náš spoločný majetok v chránených územiach. Myslím, že je každému jasné, že ťažobné stroje do našich najchránenejších území nepatria. Keď pre nič iné, tak preto, že prírode určite neprospejú.

Takže Vás opakovane prosím, zastavte to ničiace šialenstvo, aby ste dokázali, že nestojíte na strane tých, čo bez zaváhania zaútočia na človeka len preto, aby sa ho pokúsili umlčať.

Tento text bol zaslaný elektronickou poštou na adresy info@land.gov.sk a info@enviro.gov.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŽENA

Do školy alebo nie? Niektoré deti potrebujú viac času ako si rodičia myslia

Zistite, či je vaše dieťa pripravené na základnú školu.

KOMENTÁRE

Rusi uverili Putinovmu silnému Rusku

Isté je jedno: Putin nemôže naplniť svoj sľub vojenskej moci a blahobytnej budúcnosti.

PLUS

Odborník na výchovu: Mama má právo povedať dosť

Marek Herman hovorí, že dnešní rodičia majú na seba príliš vysoké nároky.


Už ste čítali?